ABD

Tarantino polis şiddetine karşı

Pulp Fiction ve Kill Bill gibi efsane filmlerin yönetmeni Quentin Tarantino, New York'ta düzenlenen siyahlara karşı polis şiddetini protesto gösterisine katıldı.

Konular: ABD
[Fotoğraf: AP]

Ünlü yönetmen Tarantino, yaşadığı Los Angeles'tan New York kentine giderek polis şiddetini protesto gösterisine katıldı. Tarantino, yüzlerce göstericiyle birlikte yürürken "Ben vicdanı olan bir insanım. Eğer cinayetlerin sürdüğüne inanıyorsanız ayağa kalkıp buna karşı çıkmalısınız" diye konuştu. 

52 yaşındaki yönetmen, "Ben burada katledilenlerin yanında duruyorum" diye devam etti. 

Tarantino'nun da aralarında olduğu göstericiler New York'un Manhattan semtinde toplanıp, Washington Meydanı'na yürüdü. Yaklaşık 3 kilometre süren protesto gösterisi Sixth Avenue'deki konuşmalarla sona erdi.

Yürüyüş sırasında son dönemde polis şiddetinde hayatını kaybedenlerin isimleri megafonlarla okundu.

Gösteri 'RiseUpOctober' adlı grup tarafından organize edildi. 

Oğlu La-Reko Williams polis tarafından öldürülen Temako Williams da siyah akademisyen ve aktivist Cornell West ile omuz omuza yürüdü. 

Kaynak: AP

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;