İsrail

Tel Aviv'de silahlı saldırı

İsrail'de Tel Aviv'de kafe ve restoranların yoğun bulunduğu bölgede yapılan silahlı saldırı sonucu 4 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.

 

İsrail'in başkenti Tel Aviv'de bir açık hava alışveriş merkezinde gerçekleştirilen saldırıda 4 kişi öldü, 6 kişi yaralandı. Saldırıyı gerçekleştiren iki Filistinli, polis tarafından gözaltına alındı.

Polis iki saldırganın da Batı Şeria'daki El Halil kenti yakınlarında bulunan bir köyden olduğunu açıkladı. İsrail'de yayın yapan Kanal 10 televizyonuna göre kuzen olan saldırganlar, saldırıyı gerçekleştirmeden evvel olay yerinde yemek yiyordu.

Saldırının yapıldığı Sarona açık hava alışveriş merkezi Genelkurmay Karargâhına ve Savunma Bakanlığı binalarına çok yakın, bölgede çok sayıda kafe ve restoran da bulunuyor.

2016'nın geride kalan 5 ayında Filistinliler tarafından gerçekleştirilen bıçaklı, silahlı ve araçlı saldırılarda 2 ABD'li turist ile 31 İsrailli öldürüldü. İsrailli güvenlik güçleri ise 196 Filistinliyi öldürdü. İsrail'e göre bunların 134'ü saldırgan iken, geri kalanı çeşitli gösterilerde çıkan çatışmalar ve müdahalelerde öldürüldü.

Kaynak: Reuters

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;