Tenis

Teniste 2000’li dönem başlıyor

Brisbane’de 31 yaşındaki Mattek Sands’i yenen Destanee Aiava, WTA tarihinde galibiyet alan ilk 2000 doğumlu tenisçi oldu.

Konular: Spor
Aiava, Avustralya Açık'ta da mücadele edecek. [AFP]

10 Mayıs 2000 Avustralyalı raket, dün ABD’li Bethanie Mattek-Sands’i 2-6, 6-3 ve 6-4 ile geçti ve  bu yüzyılda doğup WTA’da galibiyet alan ilk isim oldu.

16 yaşındaki Aiava, bir üst turda ise bugün Kuznetsova’ya yenilerek elendi.

Genç raket, Samoalı annesi Rosie tarafından eğitiliyor. Rosie eski gibi ragbi oyuncusu, şimdilerde ise kick boks antrenörü.

Avustralya Açık’ta wildcard alarak yarışacak olan Aiava, bir Grand Slam’de maç kazanan ilk 2000 doğumlu tenisçi olmak için de mücadele edecek.

Samoalı bir ailenin çocuğu olan genç raketin en büyük idolü Serena Williams.

Kaynak: Al Jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;