Türkiye

THY 142 seferi iptal etti

Türk Hava Yolları, beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarından bugün ve yarın toplam 142 uçak seferinin iptal edildiğini açıkladı.

Konular: Türkiye

İstanbul'da beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle Türk Hava Yolları, 142 uçuşunu iptal ettiğini duyurdu. THY'nin resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, "İstanbul'da 30 Aralık'ta hafif şiddette başlaması öngörülen kar yağışı 31 Aralık tarihinde şiddetini artırması öngörülmektedir" denildi ve bu nedenle "İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarından meteorolojik beklenti sebebiyle, olası kapasite azaltılması doğrultusunda" bazı seferlerin iptal edildiği belirtildi. 

İptal edilen seferler ve tarihleri şöyle:

30 Aralık İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan dış hatlarda Bişkek, Sofya, Tahran iç hat ise Ankara, Konya, Amasya.
31 Aralıkta Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Ankara, Trabzon, Konya, Diyarbakır, Erzurum, İzmir, Antalya.
31 Aralık İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan iç hat Mardin, Elazığ, Ağrı, Iğdır, Van, Sivas, Erzurum, Muş, Batman, Mardin, Adıyaman, Amasya, Sinop, İzmir.
31 Aralık İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Almati, El-Kasim, Kabil, Basra, Milano, Bakü, Venedik, Bologna, Hamburg, Münih, Brüksel, Batman, Düsseldorf, Üsküp, Saraybosna, Kazan, Nahçıvan, Gence, Kabil, Zürih, Riga, Tiflis, Bişkek, Ulan Batur, Köln, Tel Aviv, Lizbon, Tallinn, Stuttgart, Kuveyt, Rotterdam, Oslo.

Kaynak: THY

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;