IŞİD

TSK: 68 DEAŞ mensubu öldürüldü

TSK, El Bâb bölgesinde gerçekleşen operasyonlarla ilgili bilgilendirme yaptı. Havadan ve karadan 147 IŞİD hedefinin vurulduğu ve 68 örgüt mensubunun öldürüldüğü belirtildi.

Konular: IŞİD, Türkiye
[Fotoğraf: AA]

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından El Bâb'a yönelik operasyonda 24 Aralık 2016 saat 07.00’a kadar meydana gelen gelişmeler şu şekilde duyuruldu:

"Muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grupları tarafından, havadan ve karadan sağlanan yoğun ateş desteği ile Bab’ın ele geçirilmesine yönelik planlı harekâtın icrasına devam edilmiştir. Gün içerisinde;

- 2 Muhalif şehit olmuş, 1 Muhalif yaralanmış,

- Top/Havan atışları sonucu ve yaşanan çatışmalarda 38 DEAŞ TÖ mensubu etkisiz hale getirilmiş, 1 silahlı araç ve 1 Drone imha edilmiştir.

Hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 141 DEAŞ TÖ hedefi ateş destek vasıtalarımızla ateş altın alınmıştır.

Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından, Bab bölgesinde tespit edilen DEAŞ terör örgütüne ait toplam 6 hedefe 6 bomba atılarak; 30 DEAŞ TÖ mensubu etkisiz hale getirilmiş, DEAŞ TÖ mensuplarınca kullanılan 3 karargâh binası ve 3 bombalı araç garajı imha edilmiştir. Toplam 68 terörist öldürülmüştür.

DEAŞ TÖ’den temizlenen bölgelerde Muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timlerimiz tarafından harekâtın başından bugüne kadar, çoğu tuzaklanmış 2208 EYP ve 42 mayın kontrollü olarak etkisiz hale getirilmiştir.

Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyet göstermektedir."

Kaynak: Al Jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;