Türkiye

TSK sözleşmeli er alacak

Kara Kuvvetleri Komutanlığı, İzmir ve çevre illerinden 4 bin liraya kadar maaşla çalışacak sözleşmeli er alınacağını açıkladı. Başvurular Bornova'daki 57. Topçu Tugayı'na şahsen yapılacak.

Konular: Türkiye
[Fotoğraf: Kara Kuvvetleri Komutanlığı]

Kara Kuvvetleri Komutanlığı, uzman asker ihtiyacını karşılamak için 2 bin 300 ile 4 bin TL arasında maaşlı sözleşmeli er alınacağını açıkladı. İzmir ve çevre illerden sözleşmeli er olmak isteyenlerin her hafta çarşamba günü şahsen Bornova'daki 57. Topçu Tugayı'na başvurmaları istendi.

Başvuranların askerlik hizmetine başlamamış, askerlik hizmetini tamamlamamış veya askerlik hizmetini erbaş veya er olarak tamamlayanlar ile diğer başvuru şartlarını taşıyan adaylar arasında olmaları gerekiyor.

Adayların Bornova 57. Topçu Tugayı'na başvurarak dilekçe doldurması, nüfus cüzdanının aslı ile 2 fotokopisi, son mezun olunan okula ait diplomanın aslı ve bir fotokopisi, askerlik hizmetini bitiren adayların terhis belgesinin aslı ve fotokopisi, vesikalık 12 fotoğrafı, adli sicil kaydı ile güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu doldurması gerektiği kaydedildi.

Adaylar, sözleşmeli er olarak atandıkları birliğe göre ilk görev yılında ortalama 2 bin 300 ile 4 bin TL arasında maaş alacaklar. Sözleşmeli erler, komutanlık bünyesinde Türkiye'nin farklı noktalarındaki birliklerde görevlendirilecekler.

Başvurunun kabul edilmesi durumunda, ön sağlık muayenesi ve fiziki yeterlilik sınavından geçtikten sonra, sonuçları KKK’nın internet adresinden öğrenebilecek.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;