Ortadoğu

Tunus'ta kriz aşılıyor

Sendikalar Birliği, siyasi partilerin yeni başbakanın ismi üzerinde uzlaştıklarını açıkladı. Göreve Mustafa Feylali'nin getirilmesi bekleniyor.

Konular: Tunus Devrimi

Haberin Öne Çıkanları

Cuma akşamı açıklanabilir

Son tarih 14 Aralık'ta

Sendikalar Birliği, Tunus'ta ulusal diyaloğu yürüten dörtlü inisiyatifin en önemli parçası. Al Jazeera

Tunus'ta yürütülen hükümet kurma çalışmaları çerçevesinde yeni başbakan konusunda anlaşmaya varıldı.

Tunus Genel İşçi Sendikası (UGTT) Genel Sekreteri Hüseyin Abbasi, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni başbakan konusunda anlaşmaya varıldığını ve isminin akşam yapılacak 'Ulusal Diyalog Genel Kurulu oturumunda' açıklanacağını belirtti.

Abbasi, üzerinde uzlaşıya varılan başbakanın ismini vermedi.

Al Jazeera Tunus Büro Şefi Lutfi Haci, başbakanın isminin belirlenmesinin en büyük sorunun aşıldığı anlamına geldiğini söyledi.

Haci, başbakanlık için uzlaşılan ismin Mustafa Feylali olduğu yolunda haberler sızdığını söyledi. Yaşlı bir kişi olan Feylali, bağımsızlıktan sonra Burgiba’nın kurduğu lk hükümette bakanlık yapmıştı.

Tunus'ta ulusal diyaloğu yürüten dörtlü inisiyatif 14 Aralık’ı yürütülen çalışmaların başarıya ulaşabilmesi için son tarih olarak belirlemişti.

Kaynak: Al Jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;