Futbol

Türkiye yarı finalde

İngiltere'yi ve Haiti'yi mağlup eden Ampute Futbol Milli Takımı, Meksika'da düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda yarı finale yükseldi.

Konular: Spor
Türkiye, yarı finalde Angola ile karşılaşacak. [Fotoğraf: AA - Arşiv]

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Meksika'nın Culuacan kentinde devam eden Dünya Ampute Futbol Şampiyonası'nda mücadele eden milli takımın, günün ilk maçında İngiltere'yi 1-0 yenerek çeyrek finale, ardından da Haiti'yi 3-0 yenerek yarı finale yükseldiği kaydedildi.

Milliler, yarı finalde Angola ile karşılaşacak.

Türkiye, İran'ın turnuvadan çekilmesinin ardından grubunda sadece Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri ile oynamış; Japonya'ya 3-0 yenilse de ABD'yi 2-0 yenerek gruptan çıkmayı başarmıştı.

Kaynak: AA
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;