Basketbol

Türkiye'ye zorlu rakipler

2015 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda mücadele edecek Türkiye'nin grubunda İspanya, İtalya, Almanya, İzlanda ve Sırbistan yer alıyor.

Konular: Spor

Eşleşmeler şöyle: 

A Grubu: Fransa, Finlandiya, Bosna Hersek, Polonya, İsrail, Rusya
B Grubu: Almanya, Türkiye, İspanya, Sırbistan, İtalya, İzlanda
C Grubu: Hırvatistan, Slovenya, Makedonya, Gürcistan, Hollanda, Yunanistan
D Grubu: Letonya, Estonya, Litvanya, Belçika, Ukrayna, Çek Cumhuriyeti

EuroBasket 2015'te 24 takım, 4 grupta mücadele edecek. Gruplarında ilk 4 sırayı alacak takımlar, adlarını ikinci tura yazdıracak. Turnuvanın şampiyonu, ikinci turdan itibaren eleme usulüyle oynanacak karşılaşmaların ardından belli olacak.

'Onlar kadar biz de güçlü bir takımız'

Türkiye'nin başantrenörü Ergin Ataman kurayı "Zor bir gruba düştüğümüz gerçek. Sonuçta Türk milli takımı da diğer takımlar kadar güçlü. İzlanda dışında diğer tüm takımlar madalya şansı yüksek takımlar. Biz de bunlardan birisiyiz. Önümüzde uzun bir süreç var" şeklinde değerlendirdi.

Ataman, ev sahibi Almanya'da Dirk Nowitzki'nin turnuvada oynama ihtimalinin yüksek olmasını ise "Almanya Berlin'de ne kadar ev sahibiyse Türkiye de aynı şekilde evsahibi olacaktır. Ben ev sahibi avantajının Almanya'da olacağına düşünmüyorum. Kadro seçimleri çok önemli olacak. Şu an NBA'de oynayan oyuncularımızın performansı çok yüksek. Umarım onlar da bizi başarıya götürecek oyunu oynarlar" açıklamasını yaptı.

Yeni bir devşirme oyuncudan yana olmadığını söyleyen Ataman, Preldzic'in ne kadar önemli bir isim olduğunu son turnuvada gösterdiğini ifade etti. Ataman'a göre genç oyuncuların bu sezonki performansı da turnuva için umut verici bir gelişme.

Dört ayrı kentte

Kura çekimi Fransa'nın başkenti Paris'te gerçekleştirildi.

5-20 Eylül arası düzenlenecek şampiyona, dört ayrı kentte oynanacak. Ev sahipliği yapacak ülkeler Hırvatistan (Zagreb), Letonya (Riga), Fransa (Montpellier) ve Almanya (Berlin)

Grup karşılaşmalarını Almanya'nın başkenti Berlin'de oynayacak "12 Dev Adam"ın maç programı şöyle:

5 Eylül 2015: İtalya-Türkiye

6 Eylül 2015: Türkiye-İspanya

8 Eylül 2015: Almanya-Türkiye

9 Eylül 2015: Türkiye-Sırbistan

10 Eylül 2015: Türkiye-İzlanda

Kaynak: Al Jazeera
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;