Türkiye Kupası

Tuzlaspor maça '500T' ile gidecek

Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe ile karşılacak Tuzlaspor, Kadıköy'e meşhur 500T hat nolu halk otobüsü ile gidecek. İstanbul'da 500T, birçok yere uğradığı için 'üzerinde güneş batmayan hat' esprilerine maruz kalıyor.

Konular: Spor, Futbol, Fenerbahçe
500T normalde Kadıköy'den geçmiyor ama bu kez Tuzlaspor için geçecek. [Twitter]

26 yıllık geçmişi bulunan ve İstanbul'un en uzun hattı olan 500T otobüsleri bu kez Tuzlaspor'u ağırlayacak. 500T Tuzla Şifa Mahallesi-Cevizlibağ hattı, Tuzlaspor'u yarın Fenerbahçe maçına getirecek.

Hat, Fenerbahçe Stadı'ndan geçmemesine rağmen, Tuzlaspor Yönetimi özel bir tahsisle bunu gerçekleştirecek. Bu yolculuk aynı zamanda maddi sıkıntılar çeken alt liglerdeki kulüplere farkındalık yaratmak amacı taşıyor.

Anadolu'dan Tuzla Şifa Mahallesi'nden yola çıkan 500T otobüsü, 87 durağa uğrayarak ortalama 3 saat sonra Avrupa yakasındaki Cevizlibağ'a ulaşıyor.

Tuzlaspor Basın Sözcüsü Levent Ayaz, 500 T'nin Tuzla ile özdeşleşmiş bir hat olduğunu belirterek, "Amacımız farkındalık yaratmak. Sayın Başkanımız Ahmet Çabuk; biz ve bizim gibi alt liglerde bulunan ve maddi sıkıntılar yaşayan kulüplere dikkat çekmek için böyle bir olaya girişti. Kulüplerin çekmiş olduğu sıkıntıları göz önüne sermek için böyle bir olayı gerçekleştireceğiz. Bizim otobüsümüz var ama Tuzla ile özdeşleşmiş bir hat olduğu için 500T'yi seçtik. Hazır reklam potansiyelini, Fenerbahçe ile oynuyor olmamızı değerlendirip farklı bir olaya imza atacağız. Yarın 500T otobüslerinden biriyle tesislerimizden direkt stada gideceğiz" şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;