Türkiye Kupası

Tuzlaspor maça '500T' ile gitti

Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe ile karşılaşan Tuzlaspor Kadıköy'e meşhur 500T hatlı otobüsle geldi. 500T birçok yere uğradığı için 'üzerinde güneş batmayan hat' esprilerine maruz kalıyor.

Konular: Spor, Futbol, Fenerbahçe

2. Lig ekibi Tuzlaspor takımların ekonomik zorluklarına dikkat çekmek Kadıköy'e 500T hat nolu otobüsle geldi ve onunla döndü. 500T normalde Kadıköy'den geçmemesine karşın Tuzlaspor'un girişimleriyle bu kez geçti.

Futbolcular, teknik heyet ve yöneticileri taşıyacak otobüs Tuzlaspor Tesisleri'nden, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'ne doğru 18.15 gibi hareket etti. Takım futbolcuları otobüse binerken akbil kullandı. Tuzlaspor'u belki de tarihinde ilk kez bu kadar basın mensubu takip etti.

Tuzlaspor Kulüp Başkanı Ahmet Çabuk otobüsün hareketinden önce "Amacımız sıkıntı çeken kulüplere dikkat çekmek, alt liglerin hallerini dile getirmekti. 500T yıllardır hayatımızın bir parçası. Maça giderken bu hatla gidelim dedik, farkındalık oluşturalım dedik. Futbol kulüplerinin içinde olduğu ekonomik zorluğa, ligler arasındaki ekonomik gelir gider farkına dikkat çekmek için bu proje geldi aklımıza. Bunun için böyle bir yola çıkmış olduk. Bunu gerçekleştirdik, inşallah amacımıza ulaşırız" şeklinde konuştu.

Futbolculardan Nihat da böyle bir fırsatı değerlendirerek 500T'de gazetecilerin önünde Gaziantep'teki kız arkadaşına telefonla evlenme teklfi etti.

Maçı Fenerbahçe uzatma dakikalarında bulduğu golle 1-0 kazandı.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;