Bilim-Teknoloji

Twitter alışveriş tuşunu 2015'te sunacak

Facebook'la beraber 'sosyal alışveriş' alanına adım atmaya hazırlanan Twitter, satın alma tuşunu ABD'li kullanıcılar için 2015'in başında hayata geçirecek.

Konular: Bilim-Teknoloji
Twitter'ın satın alma tuşu tweet üzerinden alışveriş imkanı sunacak.

twitter'ın geçtiğimiz ay test etmeye başladığı satın alma tuşu, 2015'in ilk çeyreğinde abd'de aktif hale gelecek. twitter'ın bazı şirketler, kar amacı gütmeyen organizasyonlar ve ünlüler ile denediği satın alma tuşu, tek bir tweet aracılığıyla satın alma veya bağışta bulunma imkanı sunacak.

venture beat sitesinin verdiği bilgiye göre, satın alma tuşu ilk olarak abd'de, 2015'in ilk çeyreğinde sunulacak. twitter, eylül başında yaptığı açıklamada tuşun test edilmesi aşamasında firmalarla anlaşma yapıldığını belirtmiş, ancak hizmetin ne zaman hayata geçeceğini açıklamamıştı.

twitter'ın sadece mobil uygulamasında sunmayı planladığı satın alma tuşu, mobil alışveriş sektöründe itici güç görevi görebilir. firmalar özellikle sınırlı sayıda üretilen ürünlerini öne çıkararak, e-ticaret sayfalarına kıyasla çok daha hızlı satış yapabilme imkanı bulacak.

facebook ve twitter'ın başını çekmesi planlanan sosyal alıveriş sektörünün, 2015'te 15 milyar dolarlık hacme ulaşması bekleniyor. twitter, kısa süre önce para transferi hizmetini de geliştirdiğini ve test aşamasında bir fransız bankasıyla anlaşma yapıldığını duyurmuştu.

kaynak: al jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;