Bilim-Teknoloji

Twitter Twitpic'i satın aldı

Bir süredir kapanması gündemde olan Twitter'a fotoğraf ekleme servisi Twitpic satın alındı. Twitter tarafından yapılan satın alım ile kullanıcılar eski fotoğraflarını kurtarabilecek.

Konular: Bilim-Teknoloji
Twitpic uzun bir süre Twitter'a fotoğraf eklemek için kullanılmıştı.
Twitpic uzun bir süre Twitter'a fotoğraf eklemek için kullanılmıştı. [Fotoğraf: Al Jazeera]

son aylarda twitter ile isim hakkı anlaşmazlığı nedeniyle kapanma noktasına gelen twitpic servisi twitter tarafından satın alındı. ancak satın alım ile ilgili mali bilgiler açıklanmadı.

twitter'ın fotoğraf ekleme özelliğinin olmadığı bir dönemde bu hizmeti sunan twitpic, sosyal ağ bu özelliği ekleyince işlevsiz hale gelmişti.

bir süredir 'satın alındı' ya da 'kapanıyor' şeklinde haberler çıkan twitpic, twitter tarafından satın alındı. servise artık yeni fotoğraf eklenemeyecek. ancak twitter'ın yaptığı bu satın alma ile kullanıcılar eskiden yükledikleri fotoğraflara erişebilecekler. servisin kullanıcıları isterlerse fotoğraflarını kayıt etme veya silme imkânı da bulabilecekler. 

twitpic.com'dan yapılan açıklamaya göre siteye erişim sürecek. ancak yeni fotoğraf yüklenemeyecek. servisin ios ve android uygulamaları marketlerden kaldırılacak.


kaynak: twitpic

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;