Latin Amerika

Venezuela hükümeti 4 milyon oyuncağa el koydu

Venezuela hükümeti, ürünleri stoklayarak fiyatların artmasına neden olmakla suçladığı bir şirkete ait yaklaşık dört milyon oyuncağa el koydu. Hükümet, yılbaşında her çocuğun oyuncak sahibi olacağı sözünü verdi.

Konular: Latin Amerika

Venezuela hükümeti, 10 Aralık'ta, başkent Caracas'ta ürünleri stoklayarak fiyatların artmasına neden olmakla suçladığı bir şirkete ait yaklaşık dört milyon oyuncağa el koydu.

Ülkedeki sosyo ekonomik haklardan sorumlu müfettiş William Contreras, oyuncakların büyük indirimlerle satılacağı ve yılbaşında her çocuğun mutlaka bir oyuncağa sahip olacağı sözünü verdi.

Nicolas Maduro da konuyla ilgili yaptığı konuşmada, "4 milyon oyuncağın fiyatlarının yasadışı şekilde artırılmasına engel olduk. Böylelikle, çocuklarımız yılbaşında elbette oyuncaklarına kavuşacaklar. Bu yasalarımız sayesinde oldu" şeklinde konuştu. 

Kaynak: Storyful

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;