Voleybol

Voleybol dünyasının acı günü

Türk voleybolunun duayen isimlerinden, eski milli oyuncu ve antrenör Cengiz Göllü 76 yaşında vefat etti.

Konular: Spor
Cengiz Göllü, 2007-2011 yılları arasında Kadın Milli Takımlar Koordinatörü olarak görev yaptı. [Fotoğraf: AA-Arşiv]

Cengiz Göllü'nün vefat haberini duyuran Türkiye Voleybol Federasyonu, başsağlığı mesajı yayımladı.

Ankara'da 1938 yılında doğan Cengiz Göllü, hem milli takımlarda hem de kulüplerde sporcu, antrenör ve yönetici olarak çok sayıda başarıya imza attı ve Türkiye'de voleybolun gelişimine önemli katkı yaptı.

Yarım asırdan daha uzun bir süre sporla iç içe yaşayan Göllü, Eczacıbaşı, Galatasaray, Karşıyaka ve Beşiktaş gibi takımlarda görev yaptı, Eczacıbaşı Kadın Voleybol Takımı ile üst üste 17 şampiyonluk yaşayarak elde edilmesi zor bir başarıya imza attı.

Cengiz Göllü, 2007-2011 yılları arasında ise Kadın Milli Takımlar Koordinatörü olarak görev yaptı. Göllü, spor hayatının ilk yıllarında voleybolun yanı sıra futbol, basketbol ve hentbolla da ilgilendi.

Cengiz Göllü'nün cenazesi, 22 Aralık Pazartesi günü Bursa'da toprağa verilecek.

Voleybol Federasyonu'nun internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Göllü'nün cenazesi Bursa Ulu Cami'de öğleyin kılınacak namazın ardından defnedilecek.

Cenaze namazı öncesi Göllü için, isminin verildiği Cengiz Göllü Voleybol Salonu'nda sabah saatlerinde tören düzenlenecek. 

Kaynak: AA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;