Kobani

Yasin Börü cinayetinde bir tutuklama daha

6-7 Ekim'de Kobani eylemleri sırasında Yasin Börü'nün öldürülmesiyle ilgili yapılan soruşturmada bir kişi daha tutuklandı. Tutuklananların sayısı 26'ya yükseldi.

Konular: Kobani, Türkiye

Diyarbakır'da 6-7 Ekim'deki Kobani eylemleri sırasında  Yasin Börü ile 3 arkadaşının öldürülmesiyle ilgili hakkında yakalama kararı bulunan bir kişi daha tutuklandı. Aranan M.A.  sevk edildiği mahkemede tutuklandı. Yürütülen soruşturma kapsamında olayla ilgili tutuklananların sayısı da 26 oldu.

Kobani'ye IŞİD saldırılarını protesto etmek için Diyarbakır'da 6-7 Ekim'de yaşanan olaylar sırasında HÜDA- PAR üyesi Yasin Börü, Riyad Güneş, Ahmet Dakak ve Hasan Gökguz'un öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında aralarında 5 çocuğun da bulunduğu 25 kişi tutuklanmış, 10 kişi hakkında da yakalama kararı çıkarılmıştı. 

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, olayla ilgili yaptığı yazılı açıklamada tutuklanan M.A.'nın  'canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme', 'Devletin Egemenliği altındaki topraklardan bir kısmını ayırmaya teşebbüs' suçlarından tutuklandığını belirtti.

 HÜDA PAR'a göre, 16 yaşındaki Börü ve beraberindeki 3 kişi kurban eti dağıtımı sırasında PKK yanlısı bir grubun saldırısı sonucu hayatını kaybetti. Aynı saldırıdan yaralı kurtulan Yusuf Er, Börü'nün bir binanın üçüncü katından aşağı atıldığını ve çeşitli yerlerinden bıçaklandığını söylemişti. Börü'nün ölümü, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu tarafından da sık sık gündeme getirilmişti.

Kaynak. DHA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;