Bilim-Teknoloji

Yemek yapan robot

Moley Robotik şirketi; ocak, fırın, dokunmatik ekran, kollar ve ellerden oluşan bir robot üretti. 2018'de piyasaya sürülmesi beklenen robota 2 binden fazla yemek tarifi yüklenebilecek.

Konular: Bilim-Teknoloji

İngiltere merkezli Moley Robotik şirketi; ocak, fırın, dokunmatik ekran, kollar ve ellerden oluşan bir robot üretti. Şef robot, 'MasterChef' adlı televizyon yarışmasını kazanan Tim Anderson'ın aşçılık yeteneklerine sahip. 

Şef Tim Anderson'ın el hareketlerini taklit eden robot, üzerinde bulunan ekrandan ya da akıllı telefonlardan kontrol edilebiliyor. Henüz test aşamasında olan robot, şu anda sadece yengeç çorbası yapabiliyor. 2018'de piyasaya sürülmesi beklenen robota, 2 binden fazla yemek tarifi yüklenebilecek. 

Moley Robotik'in sahibi Mark Oleynik, ''Yemek, kaliteli bir yaşamın temelidir. İyi beslenmek zorundasınız. Benim amacım insanların hayatını daha iyi, mutlu ve sağlıklı bir hale getirmek'' diye konuştu. 

Kaynak: Business Insider

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;