Suriye'de iç savaş

YPG, ÖSO üyelerinin cesetlerini teşhir etti

Halep'in Ayn Dakna köyünde yaşanan çatışmaların ardından YPG, öldürdüğü 50'ye yakın ÖSO üyesinin cesedini bir TIR üzerinde Afrin caddelerinde teşhir etti.

pkk'nın suriye'deki uzantısı pyd'nin silahlı kolu ypg, halep'in kuzeyindeki çatışmalarda öldürdüğü özgür suriye ordusu (öso) mensuplarının cesetlerini bir tırın arkasında afrin caddelerinde teşhir etti.

anadolu ajansı'nın yerel kaynaklara ve öso komutanlarına dayandırdığı habere göre halep'in tel rıfat ilçesinde bulunan ypg güçleriyle öso arasında ayn dakna köyünde dün akşam yaklaşık 10 saat süren çatışmalar yaşandı.

şubat ayından beri ypg'nin kontrolünde olan ayn dakna'yı geri almak için operasyon düzenleyen öso'nun saldırısı, ypg güçlerince püskürtüldü.

ypg, çatışmalarda ölen 50 kadar öso mensubunun cesedini, halep'in kuzeybatısında türkiye sınırındaki afrin ilçesine getirdi.

ypg üyeleri kent merkezinde araç konvoyu yaparak, bir tırın arkasına yerleştirdikleri öso üyelerinin cesetlerini caddelerde gezdirerek teşhir etti.

kaynak: aa

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;