Suriye'de iç savaş

"YPG Tel Rifat'ı ele geçirdi"

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, YPG'nin başını çektiği Suriye Demokratik Güçleri'nin (SDG), Rus uçaklarının hava desteğiyle Halep'in kuzeyindeki Tel Rifat ilçesinin tamamını ele geçirdiğini duyurdu.

[Fotoğraf: AA]

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Halep - Azez koridorundaki kritik Tel Rifat kasabasının, YPG'nin başını çektiği Suriye Demokratik Güçleri'nin  eline geçtiğini duyurdu.

Gözlemevi'nin Başkanı Rami Abdürrahman, "SDG şu anda IŞİD'in elindeki bölgeye 6 km uzaklıkta" açıklamasını yaptı. 

Abdürrahman, SDG'nin son 24 saat içinde Tel Rifat'tan stratejik Azez kasabasında giden yolda bulunan Ayn Dekne ile Kefr Naya ve Şeyh Hilal köylerini de ele geçirdiğini belirtti. 

 Rus uçaklarının yoğun saldırıları soncunda rejim güçleri de Tel Rifat'ın güneyindeki Miskan köyünde denetimi sağladı. 

Tel Rifat ilçesi Halep - Türkiye koridorunda Azez'den önce muhaliflerin elinde kalan son stratejik noktaydı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin Azez'in düşmesine izin vermyeceğini söyledi. 

Kaynak: Reuters, AFP

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;