İnteraktif

Ağrı'da kim ne diyor?

Ağrı Diyadin'de jandarma ile PKK'lılar arasında çıkan çatışmanın neden başladığı, nasıl gerçekleştiği ve ölü-yaralı sayıları konusunda HDP ile devlet yetkilileri ve kurumları arasında farklı açıklamalar var.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Ağrı'daki çatışmada olay yerinde çekilen fotoğrafları Twitter hesabından paylaşmıştı. [Fotoğraf: twitter.com/hdpdemirtas]

Ağrı'nın Diyadin ilçesinde 11 Nisan'da gerçekleşen çatışmada Genekurmay Başkanlığı ve hükümet yetkililerinin açıklamalarına göre, biri ağır 4 asker yaralandı, 5 PKK'lı öldürüldü. HDP'ye göre ise yaralı asker sayısı 8 oldu, bir PKK'lı ve bir sivil öldü. Olayın detayları konusunda yapılan açıklamalar çelişiyor. Sorulara verilen cevapları toparladık.

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;