Abidal'e karaciğer nakli yapıldı

Barcelona'nın Fransız futbolcusuna kuzeni Gerard'ın karaciğerinden parça nakledilirken ameliyat ise yaklaşık 9 saat sürdü.

Konular: Futbol

Haberin Öne Çıkanları

Karaciğer nakli

EURO 2012'de yok

9 saat sürdü

Abidal'in ne zaman iyileşeceği konusunda henüz net bir bilgi verilmedi. [Reuters]

La Liga takımlarından Barcelona'nın Fransız futbolcusu Eric Abidal'e karaciğer nakli yapıldı.

Barcelona Kliniği'nde yapılan ameliyatın yaklaşık 9 saat sürerken Fransız futbolcuya kuzeni Gerard'ın karaciğerinden parça nakledildi.
 
Fransız savunma oyuncusunun ne kadar sürede iyileşeceği ise henüz belli değil. Fakat Fransız futbolcu 8 Haziran'da başlayacak Avrupa Futbol Şampiyonası'nda forma giyemeyecek.
 
Barcelona Teknik Direktörü Pep Guardiola, çok güçlü olan Abidal'in bunu atlatacağına ve kısa sürede iyileşeceğine inandığını söyledi.
 
Barça, 2011'de karaciğerindeki tümör alınan Abidal'in durumunun 3 hafta önce yeniden ele alındığını ve futbolcuya karaciğer nakli yapılacağını açıklamıştı.  Abidal, ilk ameliyatın ardından çok kısa sürede iyileşerek sahalara dönmüştü.

Kaynak: Ajanslar
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;