CEV Kupası'nda zafer Halkbank'ın

İtalya'nın Andreoli takımını her iki maçta da yenen Halkbank, Türk voleybolunda kulüpler düzeyinde en büyük erkek takımı başarısına imza attı.

Konular: Voleybol

Haberin Öne Çıkanları

İki maçta da yendi

'MVP' Priddy seçildi

Tarih yazdı

Maçın en değerli ismi Priddy seçildi. [AA]

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Kupası Erkekler Finali rövanş maçında Halkbank, İtalya'nın Andreoli takımını 3-2 yenerek şampiyon oldu. 

İtalya'da oynanan ilk maçı da 3-1 kazanan Halkbank, Türk voleybolunda, kulüpler düzeyinde en büyük erkek takımı başarısına imza attı.

Avrupa Kupaları'nda ilk kez şampiyonluğa ulaşan Halkbank, Türkiye Ligi'nde son şampiyonluğunu 1996'da elde etmişti.
 
Avrupa'nın iki numaralı erkekler kulüp voleybol turnuvasında final maçının en değerli oyuncusu ise şampiyon takımdan ABD'li Williams Reid Priddy seçildi.

İlk setin ilk teknik molasına 8-7 önde giren Andreoli, ikinci teknik molayı da 16-14 üstün geçerek seti 25-21 kazandı.
 
İtalyan ekibi, ikinci sete hızlı başlayan ve 5-2 öne geçen Halkbank karşısında dengeyi kurarak, ilk teknik molaya 8-7 üstün girdi.
 
Maçın başhakemi Georgios Georgouleas, İtalyan ekibinin kaptanı Pasquale Sottile'yi, verilen kararlara itiraz ettiği için iki kez uyardı. Setin devamında savunmada daha konsantre olan Halkbank, ikinci teknik molayı 16-14 üstün geçerek seti 26-24 aldı ve skorda eşitliği sağladı.
 
Üçüncü sete blokta iyi başlayan ve ilk teknik molayı 8-4 önde geçen Halkbank, moladan sonra 11-5 ile maçtaki en yüksek farkı yakaladı. 
 
Abdelhay ve Diaz ile hücumda da etkili olan Halkbank, 16-9 önde girdiği ikinci teknik moladan sonra motivasyonunu yitiren rakibine karşı seti 25-17 alarak, 2-1 öne geçti. 
 
Dördüncü sette direnç göstererek giriş yapan İtalyan temsilcisi, hem savunmadaki etkinliği hem de Halkbank'ın pas trafiğinde sorunlar yaşaması sayesinde ilk teknik molayı 8-4, ikinci teknik molayı da 16-12 önde tamamladı. 
 
Setin devamında Halkbank, William Reid Priddy ve sonradan oyuna giren Can Ayvazoğlu'nun gayretiyle dengeyi yakalamaya çalışsa da Andreoli, 25-22 ile maçı tie-break setine taşıdı. 
 
Halkbank, tie-break setine hızlı giriş yaptı ve bir anda farkı 4'e çıkardı: 6-2 
 
Priddy ve kaptan Hüseyin Koç'un sürüklediği Halkbank, seti 15-11 kazandı. 
 
Deplasmandaki ilk maçı 3-1, rövanş maçını ise 3-2 alarak seride 2-0 galip gelen Halkbank, böylece kupanın sahibi oldu. 

HALKBANK: 3 - ANDREOLI: 2
Salon: TVF Başkent
Hakemler: Georgios Georgouleas (Yunanistan), Victor Markov (Rusya)
Halkbank: Hüseyin, Nuri, Emre, Abdelhay, Priddy, Diaz (Resul, Can)
Andreoli: Sottile, Rossini, Verhees, Jarosz, Noda, Rauwerdink (Gitto, Fragkos, Patriarca)
Setler: 21-25, 26-24, 25-17, 22-25, 15-11
Süre: 127 dakika (24, 31, 25, 29, 18)
 
Kaynak: Ajanslar

 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;