İngiltere'de rekor işsizlik

Ülkede son 17 yılın en yüksek işsiz sayısına ulaşılırken, bu oran haziran-ağustos döneminde 114 bin kişi artarak, 2 milyon 570 bin kişiyi geçti.

Konular: Avrupa

Haberin Öne Çıkanları

İngiltere ekonomisi zorda.

İşsiz sayısı artıyor.

İngiltere'de işsizlik yardımı alanların sayısı eylülde 17 bin 500 kişi artarak, 1 milyon 600 bin kişiye ulaştı. [Reuters]

Ulusal İstatistik Kurumu (ONS) işsizlik oranını yüzde 8,1 olarak duyururken, bu rakamın son 17 yılın en yüksek işsiz sayısı olduğu açıklandı.

16-24 yaş arasında 991 bin gencin işsiz olduğu ve bu oranın yüzde 21,3 olduğu belirtilirken, ülkede devletten işsizlik yardımı alanların sayısı da Eylül ayında 17 bin 500 kişi artarak, toplam 1 milyon 600 bin kişiye ulaştı.

İngiliz ekonomisi bu yılın ikinci çeyreğinde beklentilerin altında yüzde 0,1 büyümüştü.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;