Platini: Dünya Kupası kışın oynanabilir

Sepp Blatter'den sonra FIFA Başkanı olması beklenen Michel Platini, Katar'da 2022 yılında düzenlenecek Dünya Kupası'nın kışın oynanabileceğini söyledi.

Konular: Futbol

Haberin Öne Çıkanları

Platini AJE'ye konuştu

Kışın oynanabilir

Avrupa'nın bakışı

2022 Dünya Kupası sırasında FIFA Başkanlığı koltuğunda Michel Platini oturabilir. [AlJazeera]
UEFA Başkanı Michel Platini, 2022 yılında Katar'da düzenlenecek olan Dünya Kupası'nın kış mevsiminde oynanabileceğini açıkladı. 
 
2012 Avrupa Futbol Şampiyonası kura çekiminin yapıldığı Ukrayna'nın başkenti Kiev'de Al Jazeera'dan Lee Wellings'in sorularını yanıtlayan Fransız futbol adamı, Körfez'de yaz aylarında yaşanan aşırı sıcaklar nedeniyle böyle bir kararın çıkabileceğini ve Avrupa kulüplerinin de buna sıcak baktığını belirtti. 
 
FIFA Başkanı Sepp Blatter'in yerine geçmesi ve Katar'da düzenlenecek olan Dünya Kupası sırasında dünya futbolunun en güçlü adamı olması beklenen Michel Platini "İnsanlar Haziran ayında 60 derece sıcaklığı bulunan Katar'a nasıl gidecekler? Eğer insanlar gelmezse bu hiç iyi olmaz" açıklamasını yaptı. 
 
"Öyleyse güzel bir Dünya Kupası için en iyi zaman hangisi? Futbol için son derece önemli olan bu olayı en iyi zamanda oynamalıyız. Eğer kış aylarında oynarsak Katar'ın hiçbir problemi kalmaz" diye konuşan UEFA Başkanı, "Katarlı yetkililer stadyumları soğutabileceklerini söylüyorlar. Fakat insanlar Katar'a 2-3 haftalığına gelecek. Eğer sıcaklık 60 derece olursa insanlar otellerinden hiç ayrılmazlar ve bu da doğru olmaz" ifadesini kullandı. 
 
Platini, futbolun en iyi anlarının yaşandığı Dünya Kupası'nın güzel ve rahat bir şekilde yaşanmasını sağlamak için düşünmeye ihtiyacı olduklarını söylerken seçimde Katar için oy kullandığını da sözlerine ekledi. Bir dönemin efsane futbolcusu, dünyanın farklı bölgelerinde, Dünya Kupası'nın hiç oynanmadığı yerlere bu heyecanın gitmesine çok sevindiğini de kaydetti. 

Kaynak: Al Jazeera

 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;