Roland Garros'ta zafer Maria Sharapova'nın

Kariyerinde ilk kez Fransa Açık'ta şampiyon olan 25 yaşındaki Rus raket, böylece dört Grand Slam'i de kazanarak büyük bir başarıya imzasını attı.

Konular: Tenis

Haberin Öne Çıkanları

İlk kez şampiyon

Kariyeri tamamladı

25 yaşında

Sharapova kariyerinde en fazla 7 hafta zirvede kalabildi. [Reuters]

Fransa Açık Tenis Turnuvası Roland Garros kadınlarda şampiyon Maria Sharapova oldu. 

Finalde İtalyan raket Sara Ernani'yi 89 dakika süren maçta 6-3 ve 6-2'lik setlerle geçerek kariyerinde ilk kez Roland Garros'ta şampiyonluk sevinci yaşadı. 
 
Mücadeleye çok hızlı başlayan Rus raket Maria Sharapova, Sara Errani'nin iki kez servisini kırdı ve maça 4-0'la başladı. 
 
Bunun ardından toparlanan İtalyan Errani de Sharapova'nın servisini kırdı ve sette durumu 4-2'ye getirdi. Ancak ilk setin kalan bölümünde hata yapmayan Rus tenisçi Maria Sharapova, Roland Garros Finali'ndeki ilk seti 6-3 almayı başardı ve maçta 1-0 öne geçti.
Sharapova, ikinci sete de servis kırarak başladı. 
 
İkinci setin ilk oyununda kırdığı servisle avantajı eline geçiren Maria Sharapova, setin 5. oyununda da servis kırdı ve 4-1 üstünlüğü yakaladı. Ancak pes etmeyen Errani de Sharapova'nın servis attığu oyunu kazanıp, ikinci sette durumu 4-2 yaptı.
 
Roland Garros'taki başarısıyla Petra Kvitova'nın yerine dünyanın 1 numarası unvanına erişen Rus raket kariyer Grand Slam'ini de tamamlamış oldu. Rus raket Stuttgart ve Roma'nın ardından Fransa'da da zafere ulaştı. Sharapova ilk kez 2004 Wimbledon'da şampiyonluk yüzü görmüştü. 

2004'te Wimbledon, 2006'da Amerika Açık ve 2008'de Avustralya Açık'ı da kazanan dünyanın 1 numarası dört Grand Slam'i de kazanan 10. kadın raket oldu. 
 
Son dört Grand Slam'in 3'ünde final oynayan Maria Sharapova, bir dönem omzundan sakatlık geçirmiş ve sıralamada ilk 100'ün dışına çıkmıştı. 

Maç sonunda düzenlenen seremoni öncesi Sharapova'nın finalist olarak sunulması ise Ernani dahil herkesi güldürdü. 
 
Fransa Açık Erkekler Finali'nde ise pazar günü Novak Djokovic ile Rafael Nadal karşı karşıya gelecek. 
 
Kaynak: Al Jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;