Türkiye'den güreşte yedi madalya

Sadece Taha Akgül ve Rıza Kayaalp ile altın madalya sevinci yaşayan Türkiye, Avrupa Şampiyonası'nı grekoromende üç serbest stilde ise dört madalya ile tamamladı.

Konular: Diğer Sporlar

Haberin Öne Çıkanları

İki altın madalya

Kayaalp'in 3. şampiyonluğu

Serbestte dördüncü

Grekoremendeki tek altın madalya Rıza Kayaalp ile geldi. [AA]

Olimpiyatlardan çıkarılma tehlikesiyle karşı karşıya olan güreşte Avrupa Şampiyonası sona erdi. 

Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te düzenlenen şampiyonada Türkiye, grekoromende bir altın iki bronz, serbestte ise bir altın, bir gümüş iki de bronz madalya kazandı.
 
Türkiye takımlarda, grekoromen stilde Rusya, Bulgaristan, Gürcistan ve Azerbaycan'ın ardından beşinci, serbest stilde ise yine ilk sırayı alan Rusya, ev sahibi Gürcistan ve Ukrayna'nın ardından Bulgaristan ile dördüncülüğü paylaştı. 
 
Kadın milli takımı ise Ukrayna, Rusya, Polonya, Almanya ve Bulgaristan'ın ardından Azerbaycan ile birlikte 6'ncı sırada yer aldı. Grekoromen ve serbest stillerde Rusya, kadınlarda ise Ukrayna şampiyonayı birinci sırada tamamladı. Rusya kadınlarda ikinci oldu. 
 
120 kilo mücadelesinde Ukraynalı Yevhenii Orlov'u 2-0 yenen Rıza Kayaalp ile grekoromende tek altınını alan Türkiye, Fatih Üçüncü ve Cenk İldem ise bronz madalya kazandı. Rıza Kayaalp, üstüste üçüncü kez Avrupa şampiyonu oldu.
 
Serbestte ise Türkiye, Taha Akgül ile altın, Yakup Gör ile gümüş, Sezer Akgül ve kadınlarda Hafize Şahin ile bronz madalya sevinci yaşadı. 
 
Kaynak: Ajanslar
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;