15 Temmuz darbe girişimi

GATA'da operasyon

15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında, aralarında tabip subayların da olduğu 98 kişi hakkında alınan gözaltı kararı üzerine GATA'da operasyon başlatıldı. 50'ye yakın gözaltı var.

[Fotoğraf: AA]

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında aralarında tabip subayların da olduğu 98 kişi hakkında gözaltı kararı verdi. Bunu üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) operasyon başlattı.

GATA'nın Etlik'teki yerleşkesine giden ekipler aralarında tabip subayların da bulunduğu 50'ye yakın kişiyi gözaltına aldı.

Haklarında gözaltı kararı olan ve henüz gözaltına alınamayanlar arasında emekliler, Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) ihraç edilenler ve Ankara dışında bulunan şüpheliler olduğu bildirildi.

Kaynak: AA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;