Avrupa

'Kraliçenin kuğusu'nu yedi

İngiltere’de ülkedeki tüm kuğuların Kraliçe’ye ait olduğunu bilmeyen bir Türk bir kuğuyu kesip yedi. 46 yaşındaki kuğu avcısına 100 sterlin para cezası kesildi.

Konular: Avrupa
Hakan F. kuğuyu çantasına koyarken fotoğraflanmış.

kestiği kuğuyu çantasına koyarken fotoğraflanan 46 yaşındaki hasan fidan kuşun kuğu olduğunu bilmediğini söyledi.

ingiliz tabloid gazetesi london evening stantard'ın haberine göre, bir tanık tarafından polise ihbar edildikten sonra tutuklanan fidan 110 sterlin para cezasına çarptırıldı.

ülkedeki tüm kuğuların korunmaları amacıyla 12. yüzyıldan beri kraliçe’ye ait olduğundan ve avlanmasının yasak olduğundan habersiz türk, “kraliçeyi çok seviyorum. polis söyleyene dek yanlış yaptığımın farkında değildim. üzgünüm” dedi.

'tadı güzeldi'

2006'dan beri ingiltere'de yaşadığını ve işsiz olduğunu belirten fidan “ben herhangi bir kuş zannediyordum. kraliçe'ye ait olduklarını bilmiyordum. herkesten özür diliyorum” dedi.

kuğuyu avladıktan sonra ne yaptığını da “önce tüylerini yoldum. tadını merak ediyordum. tadı güzel. geri kalanını buzdolabına koydum. sonra polis geldi, bir kuş öldürüp öldürmediğimi sordu. ben de ‘evet’ dedim. polis buzdolabında kalan kısmı aldı” sözleriyle anlattı.

kaynak: london evening standard

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;