2014 Dünya Kupası

Meksika 'Gooooool' dedi

Sosyal medya odaklı yeni bir araştırma, Dünya Kupası'ndaki ülkelerin gol sevincini ölçtü. Gol atıldığı zaman Facebook'ta en çok ses çıkaran ülkenin Meksika olduğu ortaya çıktı.

Konular: Bilim-Teknoloji, Spor
Meksika uzatma dakikalarında yediği penaltı golüyle turnuvaya veda etti. [Fotoğraf: Shutterstock]

Çeyrek final mücadelesinde Almanya'ya uzatma dakikalarında yediği penaltı golüyle elenen Meksika, turnuva macerası çok uzun sürmese de izini Facebook'ta bırakmayı başardı.

Quartz tarafından yapılan sosyal medya araştırmasında, Facebook'ta en çok gol sevinci yaşayan ülkeler sıralamasında Meksika açık ara birinci oldu. Quartz, gol sevinci ölçümünü 'GOAL' kelimesine dayanan grafikle sundu.

Grafikte, gol olduktan sonra taraftarların 'GOL' kelimesini kaç harf uzunluğunda yazdığı belirlendi. Meksikalılar, 'Gol'ü ortalama 6.63 harf daha uzun yazarak birinci geldi. Sosyal medya ile sorunlar yaşayan İran'ın sonuncu geldiği listede, ikinci tura kalarak büyük başarı gösteren ancak Almanya'ya elenen Cezayir ikinci sırada yer aldı.

Turnuvadan elenen Uruguay üçüncü olurken, ev sahibi Brezilya dördüncü sırada yer aldı.

Facebook'ta en çok 'Goool' diye bağıran ülke Meksika oldu.

Kaynak: Al Jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;