Bilim-Teknoloji

Microsoft Türkiye’ye yeni genel müdür

Yazılım devi Microsoft’un Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu oldu.

Konular: Bilim-Teknoloji
Microsoft Türkiye'de Tamer Özmen'den boşalan koltuğa Murat Kansu oturdu
Microsoft Türkiye'de Tamer Özmen'den boşalan koltuğa Murat Kansu oturdu

Bir süre önce Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen’in İngiltere’de yeni bir göreve getirilmesinin ardından yerine gelecek isim belli oldu.  Microsoft Türkiye’nin Genel Müdürü Murat Kansu oldu. 

1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Murat Kansu, HP ve NCR gibi şirketlerde çalıştı. 2003 yılında Microsoft Ortadoğu ve Afrika yönetim ekibine Sunucu Yazılımlarından Sorumlu Birim Yöneticisi olarak katılan Kansu, bu dönemde Microsoft servis ve ürünlerinin pazarlanmasıdan sorumlu oldu. 2007-2010 yıllarında Microsoft Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde Operasyonlardan Sorumlu Direktör olarak çalışan Kansu, bu dönemde Microsoft’un bölgede stratejik planlamasını yönetti. 2010-2012 yıllarında Microsoft Ortadoğu ve Afrika Kurumsal Müşterilerden Sorumlu Direktör olarak görev yapan Murat Kansu, aynı zamanda Doğu Afrika Ülkeleri Bölge Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

Kansu, son 3 yıldır Microsoft Ortadoğu ve Afrika Cihaz Üreticileri ve İş Ortakları’ndan Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapıyordu. Kansu, bu dönemde Microsoft yazılımlarının uluslararası ve yerel sunucu ve cihaz üreticileri pazarında yaygınlaşmasından sorumlu oldu.

Kaynak: Al Jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;