MHP

Bahçeli: Gülen Cemaati MHP'yi ele geçirmeye çalışıyor

MHP lideri Devlet Bahçeli, Gülen Cemaati'ni MHP'yi ele geçirmeye çalışmakla suçladı. Parti içindeki muhaliflerden 'içimizdeki piyonlar, taşeronlar" diye söz eden Bahçeli, "MHP'yi operasyon partisi haline getirmek istiyorlar" dedi.

Konular: MHP, Türkiye

bahçeli'nin açıklamaları etik haber internet sitesinde yayınlandı. mhp üzerinde hesaplar yapıldığını ve oyunlar oynandığını söyleyen bahçeli, "son dönemde mhp’yi ele geçirerek partileşme ve siyasi sığınak arayışında olan gülen cemaati de bu amaçla sahneye çıkmıştır" ifadesini kullandı. 

mhp lideri, partiyi ele geçirmeye çalışmakla şuçladığı kesimleri şu şekilde sıraladı:

"siyasi iktidarlar ve arkasındaki güç ve çıkar odakları, devletin karanlık dehlizlerinde sinsi hesaplar yapan gruplar, yeminli türklük ve türkiye düşmanları, bölücü hainler ve bunlara payandalık yapan kokuşmuş zihniyetler, son dönemde mhp’yi ele geçirerek partileşme ve siyasi sığınak arayışında olan gülen cemaati..."

"mhp'yi operasyon partisi haline getirmeye çalışıyorlar"

bahçeli'nin açıklamasının devamında şu ifadeler yer aldı:

"mhp üzerinde yapılan hesapların ve oynanmak istenen oyunların başlıca hedefleri şunlardır:

- mhp’nin siyasi çizgisini saptırmak, fikri omurgasını kaydırmak, etkisizleştirerek silik ve marjinal bir konuma itmek, seçim barajının altında kalmasını sağlamak ve siyasetten tasfiye sürecini harekete geçirmek.

- mhp’yi kendi karanlık emelleri için içten yıkarak ele geçirmek ve türkiye üzerinde karanlık emelleri olan güç odaklarının dümen suyuna sokmak.

- milliyetçi - ülkücü hareket’i siyasi hesapları doğrultusunda kullanmak ve sokağa çekerek “operasyon partisi” haline getirmek.

tek bir cümleyle özetlemek gerekirse değişmeyen nihai amaç “mhp’siz siyaset, mhp’siz meclis”dir."

'içimizdeki piyonlar, taşeronlar'

bahçeli, parti içindeki muhalifleri de "içimizdeki piyonlar, taşeronlar" sözleriyle suçladı. 

"siyasi tarihimize baktığımızda, farklı dönemlerde farklı amaçlarla mhp üzerinde kirli hesaplar yapan çevrelerin içimizde maşa, taşeron, siyasi misyoner ve truva atı bulmakta güçlük çekmediği görülecektir."

bahçeli, "bunlar bazen “parti içi demokrasi ve değişim” sloganıyla ortaya çıkarlar ve gerçek amaçlarını, şaibeli geçmişlerini ve karanlık ilişkilerini bu klişenin arkasında saklamaya çalışırlar. bazen de “mhp’nin önünü açmak” sloganına sarılırlar. gerçekte açmak istedikleri şahsi ikbal ve çıkar kapısıdır." dedi. 

kaynak: etikhaber.com

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;