Bilim-Teknoloji

Milyarlarca cihaz birbiriyle iletişimde olacak

Nesnelerin interneti kavramı her geçen gün hayatın içine biraz daha giriyor. Uluslararası bir firmada üst düzey yönetici olarak görev yapan Ayşe İldeniz'e göre de önümüzdeki yıllarda milyarlarca cihaz birbiriyle ve insanlarla iletişimde olacak.

Konular: Bilim-Teknoloji

Son yılların popüler konularından olan Nesnelerin İnterneti yavaş yavaş daha geniş alanlara yayılmaya başladı. Yeni ürünlerden ziyade var olan cihazların birbirleriyle haberleşme trendine girdiği bugünlerde Türkiye'yi teknoloji alanında temsil edenlerden biri de Ayşe İldeniz. Halen Intel Yeni Cihazlar Grup Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü görevini yürüten İldeniz'e göre önümüzdeki yıllarda birbirleriyle iletişimde olan cihaz sayısı milyarlara ulaşacak.

Birçok kişisel verinin alınmaya başlayacağı bu yeni dönemde teknolojinin modayla işbirliğine gideceğini öngören İldeniz, tasarım kavramının da öne çıkacağına dikkat çekiyor. İldeniz'e göre elektronik cihazların daha estetik bir forma kavuşması gerekiyor.

Al Jazeera Türk'e gelecek öngörülerini açıklayan İldeniz, bu cihazların çok daha estetik ve insan hayatına yararlı hale geleceğini de sözlerine ekledi. Ayşe İldeniz moda ile teknolojiyi birleştirmeye çalıştıklarını ve bununla ilgili projeleri olduğunu ifade etti.

Kaynak: Al Jazeera

Özgür Çetin

Bilim-Teknoloji yazarı Devamını oku

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;