Türkiye

'Oyuncaklar Kobani'ye ulaştırılacak'

Kobani’ye gitmek üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen SGDF üyelerinin beraberlerinde getirdikleri oyuncaklar Amara Kültür Merkezi’nde kaldı. Merkez sorumlusu oyuncakların Kobani’ye ulaştırılacağını söyledi.

Konular: Türkiye
oyuncak
SGDF'lilerin getirdikleri oyuncaklar Kobani'ye teslim edilecek. [Fotoğraf: Abdülkadir Konuksever/Al Jazeera]

Kobani'ye geçmek için çeşitli illerden Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine gelen Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi 300 kişi Belediye'ye ait Amara Kültür Merkezi'nde konaklıyordu.

Federasyon üyeleri kültür merkezinin bahçesinde yaptıkları açıklamadan sonra Kobani’ye giderek beraberlerinde getirdikleri oyuncak, çocuk bezi ve temizlik malzemelerini dağıtacaklardı. Ancak dün öğlen sıralarında grubun arasına sızarak kültür merkezine giren ve canlı bomba olduğu tahmin edilen bir kişi buna engel oldu. Patlayan bomba ile 31 kişi yaşamını yitirdi yüzü aşkın kişi de yaralandı.

top
SGDF'lilerin Suruç'a gelirken çektirdikleri fotoğrafta geri planda toplar görünüyor.
[[Fotograf: SGDF]]

Oyuncaklar geride kaldı

Saldırıda ölenler Gaziantep Adli Tıp Kurumu’na götürülürken yaralılar da Şanlıurfa’ya sevk edildiler. Olayda yara almadan kurtulan federasyon üyeleri de arkadaşlarıyla birlikte hastanelere akın ettiler. SGDF’lilerin Kobani'ye götürmek üzere beraberlerinde getirdikleri oyuncaklar ise kültür merkezinin sinema salonunda kaldı.

oyuncak
SGDF'lilerin getirdikleri o toplar diğer eşyalarla birlikte kültür merkezinde kaldı.

‘Biz teslim edeceğiz’

Amara Kültür Merkezi sorumlusu Metin Bali olayın ardından sinema salonunda kalan oyuncak ve eşyaları SGDF’lilerin isteği doğrultusunda kendilerinin Kobani’ye götüreceklerini söyledi. Sinema salonundaki eşyaları gösteren Bali, bir, iki gün içerisinde eşyaların kolilenerek Kobani’ye gönderileceğini belirtti.

Kaynak: Al Jazeera

Abdülkadir Konuksever

1971 yılında Diyarbakır'da doğdu. 1990 yılında gazeteciliğe başladı. Ulusal ve uluslararası yayın kuruluşlarında çalıştı. Basılı iki öykü kitabı bulunan Konuksever, Al Jazeera Türk Diyarbakır Ofisi Muhabiri olarak görev yapmaktadır.  Devamını oku

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;