Transfer

1. Lig'den yurt dışına ilk transfer

Altıordu'nun 20 yaşındaki stoperi Çağlar Söyüncü, doğum gününde Bundesliga ekiplerinden SC Freiburg ile 5 yıllık sözleşme imzaladı.

Konular: Spor, Futbol
Freiburg Bundesliga'ya bu sene yükseldi. [AA]

23 Mayıs 1996 doğumlu Çağlar Söyüncü, İngiltere ile oynanan milli maçtan sonra Almanya’ya giderek sağlık kontrolünden geçti. Genç stoper, yaklaşık 5 saat süren kontrolün ardından, Altınordu ve İzmir’in Bundesliga'ya ilk transferi olarak sözleşme imzaladı. Çağlar Söyüncü, PTT 1. Ligi’nden Bundesliga’ya giden ilk oyuncu unvanını da aldı.

Kariyer gelişimi açısından en doğru kararı verdiğini söyleyen genç oyuncu, "Amatör kümeden 1.5 yıl içinde bu noktaya kadar ulaşmamda başta Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, Genel Kaptanımız Sedat Gündoğdu ve Hüseyin Eroğlu yönetimindeki teknik heyetimiz olmak üzere Altınordu çatısı altındaki herkesin büyük emeği var. Onlara çok teşekkür ediyorum" dedi.

Altınordu’dan yurt dışına giden ilk oyuncu olmasının sorumluluğunu artırdığını da kaydeden Çağlar Söyüncü, "Bu sorumluluğun bilincindeyim. Freiburg’ta yepyeni bir kariyere başlıyorum. İlk maçıma çıkmak ve formayı giymek için büyük heyecan yaşıyorum” diye konuştu.

Kaynak: Altınordu

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;