2020 Avrupa Futbol Şampiyonası

10 soruda Uluslar Ligi

UEFA, Uluslar Ligi'nin formatı ve takvimini açıkladı. Yeni sisteme dair en merak edilen soruların cevaplarını derledik.

Konular: Spor, Futbol
ARŞİV [Fotoğraf: EPA]

Futbolda milli maçlara ilginin artırılmasının amaçlandığı Uluslar Ligi'nin ilki, 2018 yılının eylül ile kasım ayları arasında düzenlenecek. UEFA'ya üye 54 ülkenin 4 kümeye ayrılacağı ligde, kulüp müsabakalarında olduğu gibi düşme ve çıkma heyecanı da yaşanacak. Buradan elde edilecek puanlar Avrupa Şampiyonası'na gitme şansı da yaratacak.

UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino, "Sistem ilk başta çok karmaşık gelebilir fakat incelendiğinde anlaşılacaktır" dedi.

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;