Atletizm

4 altının ikisi Yasemin'den

Avrupa Atletizm Şampiyonası kadınlar 5000 metre finalinde altın madalya kazanan milli atlet Yasemin Can, organizasyonda ikinci altın madalyasına ulaştı. Türkiye adına yarışan sporcular organizasyonun 4. günü sonunda 4 altın, 4 gümüş ve 1 bronz madalya elde etti.

Konular: Atletizm, Spor
[Fotoğraf: AA]

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda, kadınlar 5000 metre finalinde milli atlet Yasemin Can altın madalyanın sahibi oldu.

Kadınlar 5000 metre finalinde milli sporcu Yasemin Can, 15.18.15'lik derecesiyle yarışı birinci sırada bitirirken, İsveçli atlet Meraf Bahta 15.20.54'lük derecesiyle ikinci, Büyük Britanyalı Steph Twell ise 15.20.70 ile üçüncü sırada yer aldı.

Yasemin Can, Avrupa Atletizm Şampiyonası'nın ilk gününde kadınlar 10 bin metrede de birinci olarak altın madalya kazanmıştı. Kadınlar 5000 metre finalinde de yarışı önde tamamlayan sporcu, organizasyondaki ikinci altın madalyasına ulaştı.

Öte yandan Yasemin, şampiyona tarihinde kadınlarda 5000-10000 dublesi yapan üçüncü isim oldu. Daha önce Macaristan'da düzenlenen 1998 Avrupa Şampiyonası'nda İrlandalı sporcu Sonia O'Sullivan ve İspanya'daki 2010 şampiyonasında milli atlet Elvan Abeylegesse duble yapmışlardı.

Türkiye adına yarışan sporcular organizasyonun 4. günü sonunda 4 altın, 4 gümüş ve 1 bronz madalya elde etti.

Kaynak: AA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;