Türkiye

Bayancuk tutuklandı

IŞİD’e yönelik gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan ve örgüt sorumlularından olduğu iddia edilen Halis Bayancuk’un da aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklandı.

Konular: Türkiye
[Fotoğraf: AA]

İstanbul'da IŞİD’in sorumlularından olduğu iddia edilen "Ebu Hanzala" kodlu Halis Bayancuk’un da araralarında bulunduğu 4 kişi tutuklandı.

Türkiye genelinde PKK,IŞİD ve DHKP-C’ye yönelik gerçekleştirilen operasyonların İstanbul ayağında IŞID üyesi olduğu iddiasıyla Halis Bayancuk ve eşinin de bulunduğu bir grup gözaltına alınmıştı.

Soruşturma savcısı tarafından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan şüphelilerden 14’ü tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi'nde nöbetçi hâkimliğe çıkarılan 14 şüpheliden Halis Bayancuk, Enes Yelgün,  Zeki Murat Sakarya ve Murat Alıncak tutuklandı. Hâkim serbest bıraktığı 10 şüpheliden ikisi hakkında ise adli kontrol hükümlerinin uygulanmasına karar verdi.

Kaynak: Al Jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;