Türkiye

Davutoğlu: Diyet ödüyorsun

Başbakan Davutoğlu CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu Fethullah Gülen'den talimat almakla itham etti: Bu çetenin kurduğu kumpas üzerinden genel başkanlığa geldin. Anlaşılan şimdi bunun diyetini ödüyorsun.

Konular: Türkiye

Sakarya'da konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Fethullah Gülen'in New York Times'a yazdığı yazının, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun iç güvenlik paketini eleştirdiği Salı günkü grup konuşmasıyla aynı saatlerde yayınlandığına dikkat çekti ve bu iki ismi eş güdüm içerisinde olmakla suçladı.

Davutoğlu şunları söyledi:

"Kılıçdaroğlu'na buradan sesleniyorum: Sen kendi genel başkanına ihanet ederek, kendi genel başkanına kurulan kumpas üzerinden, bu çetenin kurduğu kumpas üzerinden genel başkanlığa geldin. Anlaşılan şimdi bunun diyetini ödüyorsun. Biraz bağımsız davran, kendin ol. Şuradan, buradan gelen talimata göre hareket etme. Bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin anamuhalefet partisinin lideri olarak sorumlu hareket et. Milleti kışkırtma."

 

 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;