Ekonomi

Dolar 2.30 TL'yi geçti

ABD’den gelen olumlu veriler, Fed’in faiz artışını erkene alacağı beklentisine yol açınca dolar diğer para birimleri karşısında değer kazanmaya başladı. Dolar 2.30 TL’yi geçti.

Konular: Piyasalar

abd ekonomisinin düzelmesi ve işsizlik, perakende gibi verilerin iyi gelmesi, dünyada abd merkez bankası’nın faiz artışını erkene alabileceği beklentisine yol açtı. bu beklenti doları diğer para birimleri karşısında güçlendirmeye başladı.

yurt içinde dolar 2.30 tl’yi aştı.

dolar güne 2.28 tl’den başladıysa da öğleden önce gevşeyerek, 2.27 tl’ye gerilemişti. ancak öğlen saatlerinde tekrar yükselmeye başlayan dolar 2.30 tl seviyelerine yükseldi.

güne 2.82 liradan başlayan euro ise 2.87 liradan işlem gördü.

önceki kapanışta doların satış fiyatı 2.27 lira, euronun satış fiyatı ise 2.81 lira olmuştu.

kaynak: al jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;