Türkiye

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Siyasi sapık

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik sözlerini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(Karaman'daki) cinsi sapık şu an cezaevinde, peki siyasi sapıkları ne yapacağız" dedi.

Konular: Türkiye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de muhtarlara hitap etti. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı hakkında yaptığı açıklamaları eleştiren Erdoğan, "Dün baktım, televizyon haberlerinde bu sözler sansürlenerek veriliyor. Çok çok çirkin ifadeler. Ana muhalefetin üzerinden siyaset yapmaya çalıştığı cinsi sapık şu an cezaevinde. Peki siyasi sapıkları ne yapacağız? Bu zat için söylenecek her söz israftır, kendisi gibi gereksizdir. Bu kişi başında bulunduğu parti için de yüz karasıdır" dedi. 

Erdoğan ardından şu ifadeleri kullandı:

"Bu kişinin kaset olayı olmasa bu partinin başına gelmesi mümkün değildi. Bunlardan siyasetçi olmaz. Bunda yalan, takiyye her türlüsü var. Siyasetçi önce dürüst olacak. Benim milletim siyasette de adam gibi adam olana itibar gösterir. Bunlara benim milletim ülkeyi teslim eder mi?"

Kılıçdaroğlu'nun sözleri

CHP lideri Kılıçdaroğlu dünkü grup toplantısında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Öyle bir kültürün içinde sokuldu ki Türkiye, bakın Karaman'da olan olaydan sonra Türkiye'nin her tarafında olaylar neredeyse patladı. Bunlar sabah akşam Müslümanlık’tan bahsediyorlar. 14 yıldır Türkiye'yi yönetiyorsunuz. Bu çocukları oraya nasıl teslim ettiniz?

Vakıfları savunuyorlar. Valisi konuşmuyor, Emniyeti konuşmuyor. Aileden Sorumlu Bakan birilerinin önüne yatmış vaziyette, o da konuşmuyor. Bu yurtlara kim izin veriyor? 'Biz izin vermedik' diyorlar. İzin vermediniz de bunlar nasıl açıldı? Milli Eğitim Bakanı konuşmuyor. Bu işlerin baş sorumlusu sen değil misin? Neden çocukları sapıklara teslim ediyorsun?"

Bakan Ramazanoğlu, Kılıçdaroğlu'nun sözleri üzerine hukuki süreç başlatacağını açıklamış, Başbakan Davutoğlu da, Kılıçdaroğlu için "Adam gibi adam olana cevap verilir" demişti.

Tepkiler üzerine açıklama yapan CHP lideri ise, "Sözlerimin arkasındayım" ifadesini kullanmıştı.

 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;