İş kazaları

İzmir'de vinçten düşen işçi öldü

İçme suyu arıtma tesisindeki inşaatta taşeron firmaya bağlı çalışan 32 yaşındaki Serkan Gültepe, kurmaya çalıştığı vinçten düşerek yaşamını yitirdi.

Konular: İş kazaları

kaza, izmir su ve kanalizasyon idaresi'nin (izsu) bornova'daki içme suyu arıtma tesisindeki inşaatta meydana geldi. inşaatı yürüten taşeron firmanın alt taşerona verdiği iş için kiralanan kule vincin kurulması sırasında iki işçi dengelerini kaybedip düştü. işçilerden ali ekber alaca güvenlik kemeri bağlı olduğu için vince asılı kaldı. serkan gültepe ise beton zemine çakıldı. hastaneye kaldırılan iki yaralıdan 32 yaşındaki gültepe hayatını kaybetti. 

kaza sırasında gültepe'nin güvenlik kemerinin takılı olup olmadığı bilinmiyor. 

kaynak: dha

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;