KCK

Karayılan: Bahara girdik, HPG devreye girmeli

KCK yöneticilerinden Murat Karayılan, baharla birlikte HPG’nin devreye girerek şehirdeki birimlere dağdan desteğe başlayacağını söyledi.

kck yürütme komitesi üyesi murat karayılan, “bahara girdik, artık hpg devreye girmeli” dedi. telsizle örgüt üyelerine mesaj gönderen karayılan, “artık eyaletler de destek sunmalıdır ancak bu devreye giriş hpg’nin şehirlere girmesi biçiminde olmamalıdır” diye konuştu.

örgütün şehirdeki gençlik yapılanmasına hpg’nin dağdan destek vereceğini söyleyen karayılan, “bu anlamda mermer karakolu’na dönük gerçekleştirilen eylem başarılı bir ilk adımı ifade etmektedir” ifadelerini kullandı.

türk ordusu devreye girmeseydi hpg’nin de girmeyeceğini söyleyen murat karayılan, “hâlbuki bu şehirlerde bu düzeyde bir savaş yaşanmasına gerek yoktu. aksine, eğer onlar sıradan yaklaşsaydılar, bu hendek sorunları bir şekilde çözülebilirdi” diye devam etti.

kaynak: anf

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;