Türkiye

KCK: Heykelden haberimiz yoktu

KCK Yürütme Konseyi üyesi Sabri Ok, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde dikilmesinin ardından yıkılan PKK'lı Mahsum Korkmaz heykeliyle ilgili konuştu: "Bizim kararımız değildi, kim tarafından yapıldı, bilmiyoruz"

Konular: PKK, Çözüm süreci
Lice'deki heykel güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonla yıkılmıştı. [Fotoğraf: AA]

örgüte yakın fırat haber ajansı'na konuşan sabri ok, "mahsum korkmaz yoldaşımızın heykeli ya da büstü orada nasıl yapıldı, kimin kararıyla yapıldı gerçekten bilmiyoruz. bu hareketimizin bir kararı değildi." ifadelerini kullandı.

ok, bununla birlikte heykelin yıkılmasını ve yıkılma şeklini de eleştirdi.

bir askerin ayağını heykelin başının üzerine koyduğu fotoğrafla ilgili de konuşan sabri ok, bunun, 90'lı yılları hatırlattığını söyledi.

ok, "biz de türklerin, diğer halkların, inançların tarihten gelme değerlerine tabii ki saygılı olmak durumundayız." diye konuştu.

aile suç duyurusunda bulundu

heykele el konulmasının ardından sosyal medyada yayımlanan fotoğraf nedeniyle de korkmaz'ın ailesi savcılığa suç duyurusunda bulundu.

fotoğraflarla "kişinin hatırasına hakaret edildiğini" söyleyen korkmaz'ın yakınları, diyarbakır cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusu yaptı.
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;