Basketbol

Milli takımda Ataman dönemi bitti

Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı'nda başantrenör Ergin Ataman'ın görev süresi sona erdi. Aynı zamanda Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı'nı da çalıştıran Ataman, milli takımdaki görev süresinin dolduğunu söyledi.

Konular: Spor, Galatasaray

ergin ataman, galatasaray ile türkiye milli takımı'nı aynı anda çalıştırıyordu. federasyon da daha önce ataman'ın bir tarafı seçmesi gerektiğini iletmişti.

erdenay "ergin ataman galatasaray'daki hedefleri doğrultusunda milli takımı bıraktı. galatasaray ile yoluna devam edecek" dedi.

federasyon, yeni bir antrenör için arayışlarına başladı. galatasaray da bu sezon euroleague'de mücadele edecek.

galatasaray odeabank ya da a milli takım arasında tercih yapması gibi bir durumun söz konusu olmadığını dile getiren ataman, "burada herhangi bir tercih söz konusu değil. milli takımda 3 yıllık sözleşmem sona erdi. galatasaray odeabank ile 2017 yılının haziran ayına kadar sözleşmem var. a milli takım'ın 2017 avrupa şampiyonası öncesine kadar herhangi bir faaliyeti olmadığı için tercih yapmamı gerektirecek bir şey söz konusu değil. milli takımda büyük bir onurla görev yaptım, gelecekte de görev verildiği takdirde onurla çalışırım." diye konuştu.

ergin ataman, türkiye basketbol federasyonu başkanı harun erdenay ile görüştüğünü belirterek, şunları kaydetti:

"ortada kırgınlık gerektirecek herhangi bir şey yok. milli takımdaki sözleşmem bitti. takımın 2017'nin yaz aylarına kadar faaliyeti yok. milli takımda herhangi bir faaliyet yokken, sözleşmemin devam etmesinin zaten bir anlamı yoktu. türkiye basketbol federasyonu, antrenör konusunda zamanı geldiğinde tercihini yapacaktır. ben görüşlerimi başkanla paylaştım. başkanla sürekli bir istişare içindeyiz. dolayısıyla herhangi bir kırgınlık söz konusu değil. galatasaray odeabank ile sözleşmem sezon sonunda tamamlanıyor. galatasaray odeabank ile sözleşmem bittikten sonra farklı bir tasarrufta bulunma hakkım doğar."

milli takım kariyeri

ergin ataman, 2014 yılında başına geçtiği a milli takım'da resmi ve özel 45 karşılaşmada görev yaptı.

ataman yönetimindeki ay-yıldızlı takım, 2014 dünya kupası'nda çeyrek finale yükselirken, 2015 avrupa şampiyonası'nda ikinci turda elendi.

milli takım, ergin ataman yönetiminde katıldığı 2016 rio olimpiyat oyunları elemeleri'nde ise başarılı olamadı.

ay-yıldızlı ekip, ataman'ın görev süresinde oynadığı 45 maçtan 20 galibiyet, 25 mağlubiyetle ayrıldı.

kaynak: al jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;