Fırat Kalkanı Harekâtı

ÖSO 5 köyü daha IŞİD'den aldı

Türkiye'nin desteklediği Özgür Suriye Ordusu, Cerablus ve El Rai'yi ele geçirdikten sonra Suriye'nin kuzeyinde ilerlemeye devam ediyor. Reuters'un haberine göre muhalifler, El Rai'nin güneyindeki 5 köyü daha IŞİD'in elinden aldı.

Muhaliflerin geçtiği görüntülerde yoğun çatışma yaşandığı görülüyor. 

Görüntülerde Özgür Suriye Ordusu üyelerinin Tel Aer Köyü civarında IŞİD'le çatışmaları da kameralara yansıyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan da bugün BM Zirvesi'ne katılmak için New York'a gitmeden yaptığı açıklamada Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında muhaliflerin El Bab'a kadar ilerleyeceğini söylemişti. Erdoğan, "Bizim buraları bize tehdit olmaktan çıkarmamız gerekiyor" demişti. 

Kaynak: Reuters

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;