Fransa

Paris'te karakola saldırı girişimi

Paris'te elinde bıçakla bir polis karakoluna girmeye çalışan bir kişi polis tarafından vurularak öldürüldü. Saldırganın üzerinde patlayıcı süsü verilmiş malzemelerle düzenlenmiş intihar yeleği bulundu.

Konular: Fransa, Avrupa
[Fotoğraf: AFP]

Fransa'nın başkenti Paris'te Charlie Hebdo dergisine saldırının yıldönümünde bir kişi elinde bıçakla polis karakoluna girmeye çalışırken vurularak öldürüldü. İçişleri Bakanlığı, saldırganın üzerinde 'intihar yeleği'nin bulunduğunu duyurdu.Ancak bomba imha ekiplerinin çalışması sonucu intihar yeleğindeki patlayıcıların sahte olduğu ortaya çıktı.  

Kentin kuzeyindeki 18. bölgedeki olayın ardından özel harekat polisleri olay yerine sevkedildi. 

Goutte d'Or caddesinde bulunan karakola yakın okullar da polis kordonuna alındı.

Kaynak: AFP, Reuters

 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;