Çin

‘Patlama 104 kişiyi öldürdü’

Çin resmi haber ajansı, Tianjin’da Çarşamba gecesi meydana gelen patlama nedeniyle ölenlerin sayısının 104’e yükseldiğini açıkladı.

Konular: Çin, Asya - Pasifik

Tianjin liman bölgesindeki faciada ölü sayısı artmaya devam ediyor. Çin’in resmi haber ajansı Xinhua, patlama nedeniyle ölenlerin sayısının 104’e yükseldiğini açıkladı.

İnsan sağlığına çok zararlı sodyum siyanürün yayılması ihtimali üzerine, bölgede yaşayanlar tahliye edildi.

Patlamanın nedeni henüz kesin olarak belirlenemezken, Hong Kong merkezli haber portalı ifeng.com ise, patlamaların nitrik asit maddesinden kaynaklandığını duyurdu. Uzman bir biyokimya ekibi araştırma yapmak amacıyla bölgede bulunuyor.

Kaynak: AFP

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;