Filistin

Ronaldo, Filistinli Devabişe ile buluşacak

Real Madrid'in Portekizli oyuncusu Cristiano Ronaldo, Yahudi yerleşimcilerin saldırısında ailesi yanarak can veren, kendisinin de vücudunun yüzde altmışı yanan dört yaşındaki Filistinli Ahmet Devabişe ile buluşacak.

Konular: Spor, Futbol, Real Madrid

Filistin asıllı Amerikalı iş adamı Faruk Şami, Ahmed'in Madrid’e giderek Portekizli yıldızla buluşması için gerekli hazırlıkları kendisinin üstlendiğini söyledi.

Raya Haber Ajansı’na konuşan Şami, Ahmet için elinden geleni yapmanın kendisi için ‘milli bir görev’ olduğunu belirtti. Şami, ziyaretin ne zaman gerçekleşeceğinin ise henüz netleşmediğini ifade etti.

Real Madrid'den yapılan açıklamada da ‘Filistin Büyükelçiliğinden gelen talep üzerine Ahmet’i ağırlamayı kabul ettikleri’ kaydedildi.

Batı Şeria'nın Nablus kenti yakınlarındaki Duma beldesinde Filistinlilere ait bir evin 31 Temmuz sabahı Yahudi yerleşimciler tarafından kundaklanması sonucu ailenin 18 aylık bebeği Ali Devabişe yanarak hayatını kaybetmiş, anne, baba ve 4 yaşındaki diğer çocukları Ahmed ağır yaralanmıştı.

Filistin ve uluslararası toplumda büyük infiale yol açan saldırının ardından, baba Saad (31) ve anne Riham Devabişe (28) tedavi gördükleri hastanede hayatını kaybetmişti. Aile bireylerinden tek sağ kalan Ahmed ise vücudunun yüzde altmışı yanmış olarak hastanede tedavi altında tutuluyor.

Devabişe ailesinin başına gelenler, son dönemde Filistinlilerle İsrail güçleri arasında artan çatışmaların en önemli sebeplerinden biri olarak gösteriliyor.

Kaynak: AA
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;