İş kazaları

Siirt'te son madenci çıkarıldı

Siirt'in Şirvan ilçesine bağlı Maden köyündeki bakır madeninde 17 Kasım'da meydana gelen heyelanda, göçük altında kalan son işçi İbrahim Kılınç'ın da cesedine ulaşıldı.

[Fotoğraf: DHA]

Siirt'in Şirvan ilçesine bağlı Maden köyünde bulunan özel bir firmaya ait bakır madeninde 17 Kasım'da meydana gelen heyelanda, güçük altında kalan son işçi İbrahim Kılınç'ın cansız bedenine sabah saatlerinde ulaşıldı. AFAD öncülüğünde yürütülen arama kurtarma çalışmalarına Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığına bağlı arama kurtarma timleri ve uzman köpekleri katıldı. İş makinalarının desteğinde yürütülen çalışmalarda, toprak altında kalan son işçi İbrahim Kılınç'ın cesedinin çıkarılması ile toplam 16 işçinin cansız bedeni çıkarılmış oldu. Kılınç'ın cenazesi Siirt Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, maden sahasındaki arama kurtarma çalışmalarına da son verildi.

Heyelan faciası ile ilgili Siirt Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, faciada sorumlulukları olduğu gerekçesiyle aralarında maden sahası müdürü, iş güvenliği uzmanları olmak üzere toplam 7 kişi çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;