Türkiye

Soma'da maden ocağında yangın

301 madencinin hayatını kaybettiği Eynez maden ocağını da işleten Soma Kömür İşletmeleri AŞ'ye bağlı Işıklar maden ocağında yangın çıktı. Ocakta üretim durdurularak çalışanlar tahliye edildi.

Konular: Türkiye
13 Mayıs'ta Soma'daki maden faciasında 301 işçi hayatını kaybetmişti. [Fotoğraf: AP / Arşiv]

işıklar maden ocağının üçüncü ve dördüncü ayağında, karbonmonoksit gazının yükselmesi nedeniyle üretim durdurularak çalışanlar tahliye edildi. 

kömürün kızışması sonucu çıkan yangının büyümemesi için üçüncü ve dördüncü ayaklara duvar örüldüğü belirtildi. 

manisa'nın soma ilçesinde 13 mayıs'ta 301 madencinin hayatını kaybetmesine neden olan maden faciasının yaşandığı eynez kömür ocağı ile işıklar ve atabacası maden ocaklarını işleten soma kömür işletmeleri a.ş.'nin faciadan sonra tüm faaliyeti durdurulmuştu. daha sonra şirketin sadece işıklar maden ocağında bir bölgede kömür çıkarmasına izin verilmişti. ocak, müfettişlerin olumlu rapor vermesi üzerine 15 ekim'de üretime yeniden açılmıştı.

kaynak: aa

 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;